By
In
Tag:
0

Szybkie fakty.

Każdego dnia w Polsce zawiera się setki tysięcy transakcji handlowych B2B i B2C. Oprócz tradycyjnych, dotychczas używanych scentralizowanych i zależnych środków transferu wartości możliwe jest użycie zdecentralizowanych i niezależnych takich jak Polcoin. Bez zbędnych pośredników i prowizji.

Jak działa Polcoin?

W związku z użyciem tekiego samego algorytmu jak w Bitcion’ie, zasada działania jest analogiczna. Kiedy użytkownik portfela Polcoin dokonuje zakupu, płatność wyzwala transmisję transakcji finansowej do sieci Polcoin. Transakcja Polcoin to podpisana cyfrowo wiadomość przenosząca własność Polcoinów z jednego „adresu Polcoin” na inny. Od Kowalskiego do Malinowskiego. Od Firmy A do Spółki B. Aby transakcja odniosła skutek, musi zostać zarejestrowana w publicznej księdze lub publicznej bazie danych transakcji zwanej łańcuchem bloków. Mniej więcej co 1 minutę do łańcucha bloków dodawany jest pakiet transakcji, zwany „blokiem”. Zachęta do tego procesu księgowania, znanego jako „wydobycie”, niesie ze sobą nagrodę w wysokości 25 Polcoinów za blok dodany do łańcucha bloków. Właśnie ta nagroda utrzymuje integralność systemu Polcoin, umożliwiając komputerom potwierdzającym transakcje również „wybijanie” nowych Polcoin’ów w tym procesie. Nagroda podzielona jest solidarnie w zgodzie z udziałem mocy obliczeniowej górnika w sieci.

Opłaty za przetwarzanie płatności Polcoin są znikome, przez to nieporównywalnie niższe niż w przypadku kart kredytowych lub przelewów międzybankowych.

Przykładowo, za transfer 10 PLC opłata transakcyjna wyniesie 0,00002 PLC. Tymczasem za transfer 10 PLN jako przedsiębiorca zapłacisz 5 PLN. Jeśli chesz transakcji natychmiastowej musisz liczyć się z kosztem wielkości 10 PLN.

Ile zapłacisz swojemu bankowi za transfer 10 PLN i dla czego wciąż nie masz pieniędzy? Krótkie porównanie systemów.

Oferta banków jest bardzo różna. Jedne proponują darmowe prowadzenie konta, inne darmowe wypłaty w obcych bankomatach nie należących do banku. „Za uruchomienie limitu kredytowego w koncie firmowym na kwotę 150.000 PLN , za który Bank na wstępnie pobrał mi z rachunku firmowego 25.000 PLN prowizji a na przestrzeni kolejnych 3 lat zarobił około 30.000 PLN dostałem elegancką teczkę z umową i… ładny długopis w skórzanym etui o wartości rynkowej 80 PLN” – mówi jeden z naszych ankietowanych.

Polcoin nie posiada żadnej siedziby , samochodów firmowych czy zobowiązań w postaci płac pracowniczych. Jedynym kosztem dla użytkownika jest opłata transakcyjna dla górników za utrzymanie sieci.

Pan Marek z Radomia jest małym przedsiębiorcą, opłaca ZUS za siebie i 2 swoich pracowników. Aby utrzymać płynność finansową zwiazaną ze spóźnionymi płatnościami za wystawione faktury i zachować ciągłość oraz terminowość zleceń w swojej firmie monterskiej wspomaga się linią kredytową, która co miesiąc zjada około 1000 PLN. Za każdy przelew do swojego dostawcy płaci prowizję w wysokości 5PLN, za pakiet 100 wiadomości SMS uwierzytelniających przelewy bank pobiera opłatę w wysokości 25 PLN. Do tego opłata za kartę 25PLN, prowadzenie konta głównego 25 PLN oraz po 10 PLN za 2 subkonta. Łączne koszty miesięczne w zależności od ilości wysyłanych przelewów w najgorętszym okresie wyniosły 233PLN,

Wspólnym mianownikiem dla każdego banku jest pobieranie opłat za działanie systemów komputerowych, utrzymanie placówek w prestiżowych miejscach, pensje szeregowych pracowników, kierowników, dyrektorów placówek, koordynatorów regionalnych i w końcu milionowe uposażenia prezesów.

Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo środków znajdujących się w cyfrowym portfelu kryptowalutowym to zależy ono od miejsca i sposobu przechowania klucza prywatnego uprawniającego do dysponowania zawartością portfela – przy czym jego zasobność a nie ma znaczenia. Niezależnie od tego czy zgubisz klucz prywatny do portfela z dziesiecioma czy tysiącami PolCoin’ów bezpowrotnie stracisz do niego dostęp. Jeśli zapomnisz PIN’u do rachunku bankowego, zawsze możesz udać się do najbliższej placówki i wygnenerować nowy. Od 31 grudnia 2010 roku Bankowy Fundusz Gwarancyjny dba o bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunkach bankowych, jednak tylko do wysokości 100.000 EUR lub równowartości w walucie krajowej. Czy to fair wobec klienta? Na to pytanie, najlepiej odpowiedzieć sobie indywidualnie.

Przeczytaj Whitepaper PolCoin. Kup PolCoin na www.cratex.io

Related Posts

Translate »