By
In
0

Polcoin kryptograficzną gotówką

PolCoin - Pierwsza polska kryptowaluta. > Bez kategorii > Blog > Polcoin kryptograficzną gotówką

Czym jest Polcoin?

Polcoin to innowacyjny nowy suwerenny rodzaj pieniędzy dostępny na całym świecie dla Polaków!
Kryptowaluta to jednymi słowy elektroniczna gotówka, która umożliwiła przesyłanie płatności bezpośrednich.
Blockchain to system elektroniczny oparty na dowodzie kryptograficznym, umożliwiający wyłącznie dwóm stronom dokonywanie transakcji bezpośrednio ze sobą bez konieczności korzystania z zaufanej strony trzeciej (instytucji finansowej).

Proponujemy rozwiązanie różnych problemów, takich jak podwójne wydatki, inflacyjne systemy monetarne, model oparty na zaufaniu polegający na zewnętrznych instytucjach finansowych.

W tym artykule omawiamy rozwiązanie problemu podwójnych wydatków przy użyciu rozproszonego serwera znaczników czasu typu peer-to-peer do generowania obliczeniowego dowodu chronologicznej kolejności transakcji. System jest bezpieczny, gdyż węzły wspólnie kontrolują większą moc procesora niż jakakolwiek współpracująca grupa węzłów atakujących. Używalibyśmy koncepcji Bitcoin i rozwinęlibyśmy ją, jednocześnie wprowadzając zmiany w celu zaspokojenia potrzeb mieszkańców Polski i nie tylko.

Polcoin powstał na początku 2014 roku jako eksperymentalna kryptowaluta cyfrowa. Musieliśmy stawić czoła wielu wyzwaniom, aby dojść do tego punktu, w którym jesteśmy teraz. Naszym celem jest uwolnienie Polaków od systemu monetarnego opartego na fiducjarach. Jest to projekt non-profit. Nie stosuje się żadnych modeli biznesowych ani dotacji!

 

Handel detaliczny i handel w Internecie opiera się prawie wyłącznie na instytucjach finansowych służących jako zaufane strony trzecie do przetwarzania płatności elektronicznych. Chociaż system działa wystarczająco dobrze w przypadku większości transakcji, nadal cierpi z powodu nieodłącznych słabości modelu opartego na zaufaniu.

Transakcje, których odwrócenie jest niepraktyczne pod względem obliczeniowym, chroniłyby sprzedawców przed oszustwami, a rutynowe mechanizmy depozytu można łatwo wdrożyć w celu ochrony kupujących.

Naszą wizją jest zmiana sposobu, w jaki większość populacji postrzega pieniądze. Stworzenie magazynu wartości to jedno, drugą sprawą jest utrzymanie siły nabywczej przez długi czas. Naszym celem jest urzeczywistnienie wizji Satoshi Nakamoto.

Bitcoin stał się głównie magazynem wartości, a nie ogólnie dostępną elektroniczną gotówką, jaką miał być. Globalna popularność Bitcoina niestety zaszkodziła jego idei, a rozdrobnienie na miliardowe jego części czyli „Satoshi” utrudniło łatwość transakcji

Koszta?

Koszt utrzymania transakcji jest wręcz znikomy. Przykładowo wysyłając 10 PLC opłata wyniesie tylko 0,0002 PLC. Tam, gdzie podaż matematycznie nie pozwala na pompowanie i składowanie, a jednocześnie zapewnia nagrody blokowe, które zachęciłyby górników do utrzymania stabilnej i bezpiecznej sieci.

Już na początku działania Polcoinu, nasza kryptowaluta służyła na targowisku jako średek płatniczy za owoce i warzywa czy bułki w Szczecińskim sklepie. Każdy może przyjmować płatności PLC, ponieważ nie potrzebuje konta bankowego.

Related Posts

Translate »