By
In
0

Najdroższa pizza na świecie.

PolCoin - Pierwsza polska kryptowaluta. > Bez kategorii > Blog > Najdroższa pizza na świecie.

10 lat temu nikt się nie spodziewał że 1 BTC osiągnie cenę 50.000USD

Zobaczmy więc na jakiem etapie rozwoju rynku jesteśmy z perspektywy Polcoin. W chwili pisania akrykułu 1 PLC = 1 grosz, a 22 maja 2010 r. Bitcoin = 0.05USD. Dwie sztuki pizzy kosztowały go wtedy 10000BTC czyli jakieś 5$. Przeliczając po dzisiejszym kursie cena jednej pizzy wyniosła ponad ćwierć miliarda dolarów. Dwie

Gdybyś miał udział w eksperymentalnej technologii, ile z tego byś oddał, aby pomóc tej technologii się rozwinąć? Założyciele start-upów robią to obliczenie za każdym razem, gdy gromadzą kapitał. Dziesięć lat temu deweloper Laszlo Hanyecz zrobił to z Bitcoinem.

Hanyecz jest znany jako pierwsza osoba, która użyła Bitcoina w transakcjach handlowych. 22 maja 2010 roku, gdy Bitcoin miał nieco ponad rok, kupił dwie pizzę za 10 000 BTC. Ten dzień jest teraz znany jako „Dzień pizzy Bitcoin”. Z jednym Bitcoinem wartym teraz 50000 $

„Powszechnie wiadomo, że każdy, kto trzymał przez BTC co najmniej cztery lata, jest teraz bogaty” – powiedział Hanyecz. „Tylko firmy na ogół nie mogą sobie pozwolić na „holdowanie” przez cztery lata i niepłacanie czynszu”.

Bitcoin jako cyfrowe złoto lub magazyn wartości, który można gromadzić i utrzymywać przez długi czas, okazał się bardziej atrakcyjny niż handel, co podkreśla para ostatnich wydarzeń. Po pierwsze, halving bitcoina pokazał w czasie rzeczywistym nienaruszalny harmonogram emisji bitcoinów, podczas gdy banki centralne stale obniżają wartość walut fiducjarnych i testują, ile pieniędzy mogą jeszcze wydrukować.

Hodling (eng. hold – trzymać) jest jednym z czynników, które wpływają na podnoszenie wartość bitcoina, ponieważ „hodlowany” zasób nie trafia na rynek, ograniczając jeszcze bardziej jego ograniczoną podaż.

„To był naprawdę interesujący system, ale nikt go nie używał” – powiedział. „Jeśli nikt tego nie używa, nie ma znaczenia, czy mam monety bo i tak nie mają one żadnej wartości”.

Tak szeroko znany i trzymany w posiadaniu bitcoin, wciąż jest eksperymentem. Ponieważ firmy z branży funduszy hedgingowych stawiają długoterminowe zakłady na rentowność jako „cyfrowe złoto”, ta narracja wydaje się być utrwalona. W rzeczywistości jest plastyczny, jak metal. Za dziesięć lat może się to wydawać tak absurdalne, jak zakup pizzy.

https://bithub.pl/kryptowaluty/bitcoin/pizza-ktora-zmienila-bieg-historii/

https://www.coindesk.com/bitcoin-pizza-10-years-laszlo-hanyecz

Related Posts

Translate »